Захід готовий до тиску на Росію

26

Янв 2015

Захід готовий до тиску на Росію

; Коментировать

Президент США Барак Обама заявив, що занепокоєний розвитком ситуації в Україні і готовий до нових заходів тиску на Росію. У свою чергу ЄС збирає позачергову зустріч глав МЗС у зв'язку з подіями в Маріуполі. 

Проте поки не ясно, чи достатньо єдиний Захід, щоб домовитися про нові істотні санкції проти Росії, пише в понеділок The Wall Street Journal з посиланням на дипломатичні кола.

Останнє загострення ситуації в Україні виявилося несподіваним і сталося в момент, коли ЄС почав розглядати умови, за яких він може приступити до пом'якшення деяких обмежень, введених для Росії. Вашингтон же не хотів би робити суттєві кроки без підтримки з боку Європи, зазначає американська газета.

За словами європейських дипломатів, у країн-членів ЄС немає єдності щодо нових санкцій, пише в свою чергу британська Financial Times.

За даними The Wall Street Journal, конкретних пропозицій щодо санкцій ЄС поки немає, обговорення варіантів тільки починається. Будь-які нові кроки мають бути підтримані всіма 28 країнами. Між тим проти можуть висловитися Угорщина, Кіпр і Греція.

З нереалізованих загроз, які звучали в минулому, залишилося тільки відключення системи банківських переказів SWIFT, нагадує газета.

Верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні оголосила, що в четвер відбудеться позачергова нарада ради міністрів ЄС із закордонних справ по Україні в зв'язку з подіями в Маріуполі.

"Ми глибоко стурбовані останніми фактами порушень режиму припинення вогню", - завив Обама під час візиту до Індії. Він зазначив, що для запобігання подальшої ескалації напруженості в зоні українського конфлікту США готові до нових заходів з надання тиску на Росію.

"Ми продовжимо надавати економічний тиск на Росію", - сказав Обама, зазначивши, що США "не має на меті знищення або ослаблення" російської економіки.

Обама звинуватив у загостренні ситуації "підтримуваних Росією сепаратистів з російським устаткуванням, російським фінансуванням, російською підготовкою та російськими військами".

http://gazeta.ua/articles/politics/_zahid-gotovij-do-tisku-na-rosiyu-zmi/605820

Опубликовано в Мир

Оставить комментарий